Український виробник натуральних губок: “Надихає інтерес людей до нашої справи”

0 205

2021 рік наближається до завершення. Усі майстри своєї справи, зокрема аграрії та крафтові виробники, підбивають підсумки. Про те, що вдалося досягти за цей рік та чого варто очікувати від наступного, в коментарі для SEEDS розповів власник сімейної ферми Family Loofa ( Херсонська обл.) Володимир Жданов, який займається виробництвом натуральних екологічних мочалок рослинного походження.

Читайте також: Еко-губки з гарбузів виготовляє фермер з Херсонщини

“В нашій галузі найважливішим є просування нішової культури люфи і її користі для людей та природи. Надихає інтерес людей до цієї рослини, використання люфи та вирощування. Найголовніше в нашій справі – це турбота про довкілля. Серед подій і досягнень 2021 року можу виділити кілька. По-перше, наша компанія та наш продукт, люфа, стали більш медійними та знайомими для багатьох українців. По-друге, наша родина стала рекордсменами в номінації «Перша в Україні найбільша спеціалізована ділянка люфи». Крім того, у 2021 році ферма Family Loofa вперше прийняла туристів”, – говорить Володимир Жданов.

  • Для довідки: Люфу ще називають рослинною губкою, або губковим гарбузом. Це однолітня трав’яниста рослина з продовгуватими плодами (довжиною 60 сантиметрів та більше). Ззовні схожа на великий кабачок. З люфи виготовляють олію, її використовують у фармацевтичній галузі, в Азії та Африці свіжі плоди вживають у їжу. Волокна висушеної люфи вбирають вологу, саме тому з рослини виготовляють губки.

Читайте також: Рекорд з вирощування мочалок встановили в Україні

Щодо того, що надихнуло та розчарувало цього року, підприємець розповідає: “Мотивувала віра в нашу справу і те, що вона потрібна людям. Розчарувало ж те, що майже 60% врожаю не вдалося зібрати через погодні умови”.

Від нового, 2022 року, Володимир Жданов очікує виходу на нові ринки збуту. Своїм колегам-аграріям крафтовий виробник бажає здоров’я , миру та гарних погодних умов для вирощування.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!