Український виробник натуральних губок: “Надихає інтерес людей до нашої справи”

0 68

2021 рік наближається до завершення. Усі майстри своєї справи, зокрема аграрії та крафтові виробники, підбивають підсумки. Про те, що вдалося досягти за цей рік та чого варто очікувати від наступного, в коментарі для SEEDS розповів власник сімейної ферми Family Loofa ( Херсонська обл.) Володимир Жданов, який займається виробництвом натуральних екологічних мочалок рослинного походження.

Читайте також: Еко-губки з гарбузів виготовляє фермер з Херсонщини

“В нашій галузі найважливішим є просування нішової культури люфи і її користі для людей та природи. Надихає інтерес людей до цієї рослини, використання люфи та вирощування. Найголовніше в нашій справі – це турбота про довкілля. Серед подій і досягнень 2021 року можу виділити кілька. По-перше, наша компанія та наш продукт, люфа, стали більш медійними та знайомими для багатьох українців. По-друге, наша родина стала рекордсменами в номінації «Перша в Україні найбільша спеціалізована ділянка люфи». Крім того, у 2021 році ферма Family Loofa вперше прийняла туристів”, – говорить Володимир Жданов.

  • Для довідки: Люфу ще називають рослинною губкою, або губковим гарбузом. Це однолітня трав’яниста рослина з продовгуватими плодами (довжиною 60 сантиметрів та більше). Ззовні схожа на великий кабачок. З люфи виготовляють олію, її використовують у фармацевтичній галузі, в Азії та Африці свіжі плоди вживають у їжу. Волокна висушеної люфи вбирають вологу, саме тому з рослини виготовляють губки.

Читайте також: Рекорд з вирощування мочалок встановили в Україні

Щодо того, що надихнуло та розчарувало цього року, підприємець розповідає: “Мотивувала віра в нашу справу і те, що вона потрібна людям. Розчарувало ж те, що майже 60% врожаю не вдалося зібрати через погодні умови”.

Від нового, 2022 року, Володимир Жданов очікує виходу на нові ринки збуту. Своїм колегам-аграріям крафтовий виробник бажає здоров’я , миру та гарних погодних умов для вирощування.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!