Уряд допоможе аграріям з логістичними операціями

0 401

Після початку війни логістичні ланцюжки були порушені як в середині України, так і за її межами. Через блокування портів обсяги експорту аграрної продукції скоротились на 90%. А окупація частини територій, руйнування доріг та мостів зробили обмеженими або неможливими постачання зернових, овочів та інших продуктів з деяких районів України. Щоб покращити ситуацію з перевезеннями, уряд веде перемовини з владою Польщі, Румунії, Литви та інших країн. Також Кабмін створив Координаційну раду з питань логістики в сільському господарстві, повідомляє SEEDS.

“Сьогодні, у час війни, забезпечення ефективної логістики, створення нових логістичних зав’язків, позбавлення зайвої бюрократизації для переміщення товарів і транспортних засобів через кордон – питання, які є критично важливими для проходження посівної кампанії та збереження за Україною статусу гаранта продовольчої безпеки. Наш ворог намагається застосувати голод як зброю. Ми робимо все, щоб протидіяти йому не тільки на військовому фронті, а й на фронті продовольчої безпеки України та світу”, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, якого було призначено головою Координаційної ради з питань логістики.

Рада співпрацюватиме з органами місцевої влади в регіонах. До функцій новоствореної організації входитиме:

  • формування та реалізація державної політики у сфері транспорту, дорожнього господарства, розвитку транзитного потенціалу і логістики;
  • визначення механізму підвищення якості транспортних та інформаційних технологій логістичної інфраструктури;
  • вдосконалення логістики перевезень;
  • підвищення ефективності процедур здійснення державного контролю під час переміщення товарів і транспортних засобів через державний кордон;
  • скорочення витрат на міжнародні та внутрішні перевезення товарів;
  • удосконалення моніторингу міжнародних перевезень;
  • зменшення часу на транспортування товарів до пункту призначення;
  • забезпечення кваліфікованим персоналом логістичної інфраструктури;
  • удосконалення нормативно-правової бази з питань транспорту, дорожнього господарства, державної митної та податкової справи, здійснення державного контролю під час переміщення товарів і транспортних засобів через державний кордон тощо.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!