Уряд затвердив законопроект “Про працю”, який боротиметься з тіньовими зарплатами

1 1 639

Напередодні Нового року Кабінет міністрів затвердив законопроект “Про працю”. Про це в Facebook написав  міністр економіки Тимофій Милованов.

За його словами, мета документа – підвищити офіційну зайнятість і рівень зарплат в країні. Милованов зазначив, що новий закон необхідний, оскільки Кодекс законів про працю застарів і давно не захищає працівників.

“Чинний документ датований 1971 роком, тому не передбачає офіційної фіксації сучасних форм праці – фрілансу, дистанційної, домашньої або тимчасової роботи і ін. Через відсутність законодавчого регулювання, альтернативою… стала нелегальна зайнятість, …зарплати в конвертах, складність в пошуку роботи, фактична відсутність захисту працівників приватного бізнесу”, – уточнив Милованов.

Міністр вважає, що законопроект дозволить збалансувати ринок робочої сили, вивести з тіні заробітні плати і прискорити економічне зростання.

Зокрема, Милованов зазначив, що нове законодавство: збереже і розширить соціальні права і гарантії працівників через легалізацію праці; збільшить кількість легальних робочих місць; забезпечить рівні можливості чоловіків і жінок; підвищить доходи працівників; гармонізує законодавство з ЄС.

У підготовці законопроекту брали участь галузеві асоціації працівників, представники великого та малого бізнесу і профспілки.

“Закон вступить в силу через 6 місяців після розгляду і прийняття парламентом. Ще протягом року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин та кадрових документів до нововведень”, – додав Милованов.

Він також уточнив, що законопроект планується розглядати в парламенті пакетом з іншими законопроектами які впливають на ринок праці і трудові відносини: “про страйк”, “про профспілки” та ін.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Виталий пише

    Нажаль, щоб воно там не говорило, саме старий Кодекс про Працю і захищав працівників! Українці вже давно зрозуміли, щу усі їх новації ведуть лише до одного – працівник становиться усе більше і більше безправним. А пенсій їм вже не бачити як власних вух!!!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!