Утричі зросли обсяги експорту українських яблук до Білорусі

0 76

Через те, що частина експортерів, зокрема країни ЄС, припинили постачання продукції до Білорусі, ціни на імпортні позиції в країні зросли. Зокрема, суттєво подорожчали яблука. Це робить ринок надзвичайно привабливим для українських експортерів. У грудні Україна продала до сусідньої країни втричі більше яблук, ніж у грудні 2020 року, повідомляє SEEDS.

“Із великих постачальників, у яких Білорусь може купити яблуко, залишилися лише Молдова, Україна та Туреччина. Тому не дивно, що імпорт яблука з України різко зріс після заборони імпорту з Польщі та інших країн ЄС. Імпорт українського яблука у грудні 2021 року до Білорусі з України потроївся порівняно з тим самим місяцем попереднього року та подвоївся порівняно з листопадом. У січні, за попередніми оцінками, імпорт, незважаючи на свята, може виявитися не нижчим за грудневі показники. При цьому в Білорусі зберігається тенденція зростання цін на яблуко, тоді як ціни в Україні та Молдові залишаються стабільними”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Одним з найпопулярніших на ринку Білорусі є яблуко сорту “Голден Делішез” (Golden Delicious). Наразі ціни на це яблуко в країні в чотири рази вищі, ніж в Україні та вдвічі вищі за вартість продукту в Молдові.

Попри це, яблука вищої якості до Білорусі наразі постачати не вигідно, оскільки уряд країни регулює ціни, встановлюючи максимальну межу подорожчання. Саме тому на ринку наразі представлені переважно яблука невисокої ціни та якості.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!