В Україні запровадили електронні дозволи на міжнародні вантажні перевезення

0 2 992

Кабінет міністрів України погодив запровадження експерементального проєкту щодо замовлення бланків дозволів на поїздку по територіях іноземних держав під час перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні через Транспортний портал електронних послуг.

Відповідну постанову Кабмін прийняв на своєму засіданні 3 червня.

“Впровадження такого проєкту дозволить подолати бюрократичні перепони (людський суб’єктивний фактор, паперова тяганина, тощо) при видачі дозволів на міжнародні перевезення вантажів”, – зазначається у пояснювальній записці до постанови.

Метою цього експерименту є також зменшення впливу чиновників у взаємовідносинах приватного бізнесу і держави та забезпечення прозорості в отриманні публічних послуг.

З 27 грудня 2019 року в Україні почав працювати транспортний портал електронних послуг. На порталі є послуга з бронювання дозволу на міжнародні перевезення, але отримати його можна було безпосередньо у пункті видачі дозволів.

Крім цього на порталі можна відстежити порушників порядку використання дозволів, отримати дозвіл на негабаритні перевезення, відстежити протоколи Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), переглянути онлайн трансляцію з місць видачі дозволів та оформити електронну товарно-транспортну накладну.


З квітня цього року на сайті e-transport.gov.ua запрацювали: е-кабінет моряка, сервіс відкритих даних транспортної галузі, сервіс е-документообігу, е-кабінет інспектора Укртрансбезпеки. Також Мінінфраструктури створило чат-бот E-transport для Telegram.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Укінформу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!