В Україні з’являються перші плантації забутого, але неймовірно корисного лимонника

0 2 580

Лимонник – культура незаслужено забута, зараз їй мало приділяють місця в сучасних садах. І даремно, переконана Ліліана Дмитрієва, директор плодово-ягідного розплідника “Брусвяна”.

В інтерв’ю SEEDS вона розповіла не лише про перші плантації лимонника в Україні, а й про те, чим корисна ця неймовірна ягода.


– Чи багато розплідників України пропонують саджанці лимонника китайського?

– Масово виробляємо лимонник тільки ми. У нас є відібрані форми з яких ми сіємо сіянці. Робимо живці з цих форм.

Лимонник – культура незаслужено забута. Їй мало приділяють місця в сучасних садах.

Премудрість в тому, щоб рослини садити в парі. Цій рослині потрібне взаємне запилення. Відстань між кущами може бути 1,5 – 3 метри. Ліана досить потужна. Росте вона до 20 метрів заввишки.

– Як довго плодоносить лимонник?

– Я бачила рослини, яким більше 20 років. І вони ще плодоносили. Природно лимоннику потрібна періодична очищаюча та охолоджуюча обрізка, повинні зберігатися всі санітарні норми.

 

Ліліана Дмитрієва, директор плодово-ягідного розплідника “Брусвяна”

 

В принципі у цієї культури немає шкідників. Цвіте вона невеликими ароматними квітами. Плоди, якщо хто не бачив китайський лимонник, віддалено нагадують грона червоної смородини. Усередині кісточка. Ягоди лимонника – прекрасний тонізуючий засіб.

В Україні вже стали з’являтися перші плантації лимонника. Ягода дуже популярна для переробки як у фармацевтів, так і для різноманітних харчових потреб.

У дрібних фермерських господарствах популярні настоянки з лимонника. Листя і стебла також використовуються для чаю. Вони ж є хорошою кулінарної добавкою для тих, хто любить продукти для здорового способу життя і тих, хто цінує своє здоров’я, а також час.

А ще вона дуже добра тим, що може служити прекрасною ліаною для того, що б обплітати альтанки, вона ж може рости як самостійна культура, навіть в досить тіньолюбних місцях.

 

– Як багато в Україні зараз є плантацій, на яких вирощують таку дивовижну ягоду?

– У 2016 році фермерське господарство з Київській області заклало перші 0,3 гектара лимонника і вже в цьому році вони планують розширення посадок. Є попит на ягоду і на листя.

Це господарство, яке спеціалізується на органічному виробництві. Вони ліцензовані за Organic Standard, а лимонник якраз підходить для виробництва органіки. Вони садили лимонник 2-х річними саджанцями, а вже через 2 роки лимонник вступив у плодоношення.

Ця фірма працює як зі свіжим ринком, так і з заморожуванням та з переробкою. Мені відомо, що вони співпрацюють з фармацевтичними компаніями.

Гадаю, отримавши позитивний результат вирощування, ця компанія стане одним з лідерів вирощування лимонника в Україні.

 

Людмила Калита, SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!