В Україні катастрофічно впали ціни на бджолиний пилок  

0 782

Ціни на бджолиний пилок в Україні порівняно з минулим сезоном впали більше ніж в чотири рази. Вже зараз продати пилок можна не дорожче 40 грн/кг, повідомляють українські бджолярі.

Рік тому закупівельні ціни на пилок були високими і сягали 180-200 грн/кг. Тоді дуже багато пасічників зрозуміли, що заробляти можна не лише продаючи мед, і почали вдосконалювати технології збирання пилку в вуликах. Це виявилося не таким складним завданням, що дозволило різко наростити пропозицію пилку вже у поточному сезоні.

Але, як виявилося, в Україні немає ефективного розуміння того, як експортувати пилок, тому після того, як внутрішній ринок було насичено, ціни почали стрімко падати.

Враховуючи, що з кожного вулика можна зібрати не більше 2-3 кг пилку за сезон – це відносно невеликі кошти – до 120 грн на вулик, або не більше 8% в загальній виручці від реалізації продукції.

Рік тому, питома вага пилку в виручці тих бджолярів, що робили акцент на цьому продукті, сягала 30 і більше відсотків. Збір пилку – це щоденна кропітка праця. Крім того, це потребує регулярних витрат електроенергії на його просушку, щоб отримати якісну продукцію.

Також варто не забувати, що бджолина сім’я за рік сама споживає близько 50 кг пилку, переробленого в пергу. Відповідно, його має бути достатньо, щоб можна було забирати його у бджіл. Якщо поряд немає рослин, що дають багато пилку, таких як соняшник, гірчиця, ріпак, верба або ліщина, то збирати його потрібно обережно і в не таких значних кількостях.

Що стосується майбутнього цін на пилок, пасічники вважають, що вони будуть лишатися низькими, допоки не буде відпрацьовано механізмів ефективного експорту пилку з України.

На фоні зниження виручки від реалізації меду внаслідок падіння цін на нього, зниження цін на пилок робить бджолярство в Україні ще менш вигідним бізнесом.

Тому, не виключено, що зниження експорту меду, що відбувається вже два сезони поспіль, буде продовжуватися. Нагадаємо, нещодавно ми писали, що ціни на український мед стрімко падають.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agri – Gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!