Українцям можуть повернути право на безоплатну приватизацію землі

0 973

Незабаром в Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну. Відповідний законопроєкт №8366 вже зареєстровано у Верховній Раді, пише SEEDS.

«Варто відновити законодавчо заблоковане на період війни право на приватизацію земельних ділянок для громадян, які є внутрішньо переміщеними особами та/або тих, які втратили житло для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд», — йдеться у в пояснювальній записці  до законопроєкту.

До війни кожен повнолітній українець мав право на безоплатну приватизацію землі, що належить до державної чи комунальної власності.


Читайте також: Українські фермери зможуть отримати до 250 тисяч гривень на власну справу

З початком війни безоплатну приватизацію землі тимчасово заборонили. Багато українців через війну втратили житло. У когось воно зруйноване або сильно пошкоджене, а хтось просто залишив свій будинок на тимчасово окупованій території і хотів би розпочати нове життя далеко від окупації та лінії фронту.

Тому автори законопроєкту пропонують відновити право на безоплатну приватизацію землі для таких категорій громадян, щоб вони могли влаштуватися у новому регіоні та навіть, можливо, розпочати свою справу.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!