В Україні обвалилися ціни на тепличні ягоди

0 1 375

Цього року перша українська теплична суниця садова з’явилася дещо раніше, утім коштувала дешевше, ніж зазвичай. Лише за тиждень з початку сезону ціни на ягоду обвалилися на чверть, пише SEEDS.

Серед причин подешевшання – зменшення попиту та надходження на ринок дешевшої імпортної суниці з Греції та Іспанії. Зменшення попиту спровоковане виїздом з країни частини споживачів цього сегменту. До того ж купівельна спроможність населення знижується, а ягоди не є продуктом першої необхідності.

“Якщо ціни на перші партії суниці (тиждень тому) озвучувалися в середньому по 200 грн за кілограм ($6,84/кг), то вже сьогодні виробники змушені були зменшити відпускні ціни на цю ягоду до 150-180 грн за кілограм ($5,13-6,15/ кг), що у середньому на 25% дешевше, ніж тижнем раніше”, – зазначають аналітики проєкту EastFruit.

Читайте також: Цього року перші тепличні ягоди з’явилися раніше та коштують дешевше

Варто зазначити, що продаж суниці садової почали ще далеко не всі тепличні господарства. Вихід нових продавців на ринок провокуватиме подальше подешевшання ягоди. До того ж ціни на імпортовану ягоду вже коливаються в діапазоні 120 – 150 грн за кілограм.

Суниця садова з відкритого ґрунту цього року на українському ринку має з’явитися ближче до кінця травня, прогнозують виробники.

Варто зазначити, що дефіцит суниці садової українського виробництва стане більш помітним у травні-червні, оскільки значна частина територій, де ягоду вирощують у відкритому ґрунті, зокрема Херсонська область, наразі окуповані.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!