В Україні перестали працювати 40% теплиць

0 372

Через військові дії зупинили свою роботу 40% тепличних господарств України. Інші теплиці продовжують працювати, але з меншим випуском продукції, пише SEEDS.

Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє прес-служба відомства. Він відзначив, що для того, щоб підтримати будівництво нових теплиць, урядом було ініційовано грантові програми, кількість заявок за якими зростає щомісяця.

“Проєктування потребує 2–3 місяці, тому с/г виробники активно почали подавати заявки з жовтня–листопада. Наразі підтверджено заявок на 20 га, на 70 млн грн. За рахунок цих теплиць буде створено близько 250 робочих місць. За цією програмою передбачено можливість профінансувати проєкти для декількох сот теплиць”, – розповів Висоцький.

За його словами, через відсутність електроенергії немає можливості прискорювати ріст продукції, тому він відбувається природньо. Це впливає на обсяг вирощених фруктів та овочів, через що знижується кількість пропозиції на ринку, але дефіциту немає. У результаті тепличні підприємства наразі перебувають на межі рентабельності.

Висоцький додав, що вже з весни розпочнеться відновлення тепличної сфери.

Читайте також: ФАО та ЄС нададуть фінансову підтримку українським фермерам на суму 15,5 млн доларів

Крім цьго перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України прокоментував ситуацію із забезпеченням українців борщовим набором – картоплею, цибулею, морквою, капустою, буряком.

«Ці овочі не залежать від вирощування в тепличних умовах. Картоплі в нас є достатнє виробництво. З капустою – аналогічно, основний сезон закладки минув восени, її достатньо. Трохи менше є буряку і моркви, але не критично, з урахуванням зменшення споживання.

Найскладніша ситуація з цибулею, яка у відкритому ґрунті на 80-90% вирощувалася у південних регіонах, більшість – саме в Херсонській та Запорізькій областях. Тому ми її імпортуємо. Логістика налаштована, фізичного дефіциту немає», – підкреслив заступник міністра.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!