В Україні закінчується сезон лохини

0 453

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що спричиняє стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку, повідомляють аналітики проекту EastFruit. При цьому, за словами виробників, сезон реалізації лохини в поточному році завершується фактично в ті ж терміни, що й рік тому, пише SEEDS.

Зазначимо, що вже сьогодні більшість українських садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит та скорочення пропозиції в цьому сегменті дозволяють їм укладати угоди з продажу лохини вже по 90-140 грн/кг ($2,46-3,83/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше.

Читайте також: Вперше до Книги рекордів України потрапила величезна лохина

Але більшість українських садівників залишилися незадоволені сезоном лохини, що минає, оскільки відпускні ціни в цьому сегменті були набагато нижчими, ніж рік тому. Так, згідно з даними щоденного моніторингу проекту, в поточному сезоні ціни на лохину в Україні були в середньому на 23% нижчі, ніж за аналогічний період минулого року. Причин цієї ситуації було кілька. По-перше, цього сезону був досить хороший урожай цієї ягоди, але виникали складнощі з реалізацією. По-друге, подорожчання логістики, а також військові дії на більшій частині території країни суттєво ускладнили експорт лохини. В результаті, більшість виробників змушені були реалізувати ці ягоди виключно на внутрішньому ринку. А це, в свою чергу, призвело до досить низького рівня цін на лохину в Україні протягом усього сезону реалізації цієї ягоди.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!