Вартість молока в Європі стрімко падає

0 283

Ціни на головні біржові товари, сухе знежирене молоко та масло-моноліт, продовжують знижуватися під тиском світових ринків. Виробництво цієї пари в Україні зараз невигідне з сировини будь-якого ґатунку, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Спілки молочних підприємств України.

В ЄС ціни біржових товарів також продовжують знижуватися. Головне  – сире молоко на споті минулого тижня просто знецінилось.

Традиційне передріздвяне зниження цін сирого молока очікувалось, але динаміка вражає. Наприклад, в Німеччині товар за короткий час втратив одразу третину вартості, рівень цін сировини в Нідерландах вже аналогічний українському молоку. Трохи збалансувала тренд Франція, де зниження було не таке суттєве через пристойний попит, який був притаманний ринку останні тижні.

Читайте також: В Україні та ЄС продовжують зростати ціни на молоко

Поточні рівні цін значно нижні, ніж на аналогічну дату минулого року, хоча в грудні 2021 року вартість молока в ЄС була нижче і сама по собі. З такими цінами вже можна говорити про вигоду для виробництва сухого молока та масла – європейським переробникам буде чим зайнятись на свята.

Минулого тижня різниця вартості українського сирого молока на споті проти ЄС склала всього -12% (попередній тиждень -33%), різниця ЕМ СЗМ/масло -23% (попередній тиждень також -23%).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!