Вчені з’ ясували як керувати рослинами за допомогою смартфона

0 604

Вчені розробили технологію, завдяки якій можна керувати рослиною Венерина мухоловка (лат. Dionaea muscipula) за допомогою електричних сигналів зі смартфона.

Дослідники розраховують, що їх відкриття можна буде використовувати в різних сферах: від робототехніки до захисту навколишнього середовища.

Дослідник із Сінгапурського технологічного університету Наньян (NTU) Луо Іфей під час демонстрації показав, як сигнал зі спеціального додатка на смартфоні, відправлений на прикріплені до рослини мініатюрні електроди, “змушує” її закривати свою пастку, немов вона зловила комаху.

“Рослини схожі на людей, вони генерують електричні сигнали. Ми розробили неінвазивну технологію, що дозволяє фіксувати ці сигнали з поверхні рослин, не пошкоджуючи їх”, — пояснив Луо.

Вчені змогли видалити пастку з Венериної мухоловки і приєднати її до руки робота, щоб під час подавання сигналу та могла зловити щось настільки ж тонке й легке, як шматок дроту.

Завдяки цьому, за словами дослідників, пристрій можна використовувати як більш екологічно чистого “м’якого робота” (англ. Soft robot), здатного ловити тендітні предмети. Також вони розраховують, що цю технологію можна буде використовувати для фіксування сигналів, що виходять від рослин, наприклад, про різні аномалії або потенційні захворювання до того, як проявляться повноцінні симптоми.

Крім того, зазначив Луо, вони вивчають можливість використовувати рослини як живі датчики для моніторингу рівня забруднення навколишнього середовища. Утім, за його словами, перш ніж така технологія почне використовуватися в комерційних цілях треба пройти ще довгий шлях.

Ентузіасти ж, які займаються продажем венериної мухоловки, схвалюють такі дослідження.

“Якщо рослини зможуть відповідати нам, можливо, виростити їх буде ще простіше”, — зазначив Але Даррен Нг, засновник SG VenusFlytrap.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Reuters

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!