Верховна Рада підтримала закон, що стимулюватиме відновлення зрошення в Україні

0 162

8 вересня парламент прийняв за основу Проект Закону про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель №5202-д. Метою законопроекту є: збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація; підвищення ефективності сільського господарства; зменшення собівартості поливу земельних ділянок; мінімізація ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону; зменшення витрат держави на адміністрування системи меліорації; недопущення деградації ґрунтів, повідомляє SEEDS.

На думку Тетяни Грищенко, депутата Верховної Ради, учасниці Депутатської аграрної ради  (ДАР), прийняття законопроекту за основу – хороша новина для українського агросектору, зокрема для аграріїв з південних регіонів.

Тетяна Грищенко

“На сьогодні, найбільш сильно від посух страждають південні і східні області: Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Дніпропетровська. Де без розвитку зрошення, ведення сільського господарства в перспективі найближчих двох-трьох десятиліть, може стати неможливим. Ухвалення в цілому законопроекту 5202-д, який був прийнятий в першому читанні, дасть поштовх до розвитку зрошення та зниження витрат на поставку/відвід води, оскільки його норми передбачають передачу в управління внутрішньогосподарськими зрошувальними і дренажними системами в руки самих аграріїв. Також документ відкриє можливості для інвестування агровиробниками в модернізацію і ремонт зрошувальних систем з метою скорочення втрат від інфільтрації та випаровування води і підвищення енергоефективності насосного обладнання. Дана законодавча ініціатива – нове дихання для всіх аграріїв посушливого півдня країни та крок до відродження зрошувальної системи України!” – зазначає Тетяна Грищенко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!