Відомий український вівчар передав кіз соцпідприємству для адаптації людей з інвалідністю

0 331

Фермер та вівчар, голова ГО “Асоціація вівчарів” Василь Стефурак передав 5 кіз соціальному підприємству для адаптації людей з інвалідністю на Львівщині.  

Соціальне підприємство створюється у селі Підгір’я Золочівського району, Львівської області. Тут зі старенького будиночка засновують місце, де люди з інвалідністю зможуть проживати та мати зайнятість для самоутримання.

Зокрема тут є пасіка і сироварня. Реалізувати проект вдається за допомогою благодійників із залученням спонсорських коштів.Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

З дитинства займався традиційним карпатським вівчарством, під час роботи в Казахстані та Киргизстані побачив, як розводять вівців там. А майже два роки тому як учасник першого сезону програми “Громада на мільйон” поїхав до Австрії на навчання і перейняв кращий європейський досвід, побачив, як столітні традиції можна підкріпити сучасними технологіями.

Спираючись на свій досвід і надихнувшись побаченим в Європі, пан Василь розробив проект відродження українського вівчарства. Це проект на мільйони гривень, тому цього літа він спробував подати його до Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, яку Уряд має розглянути наприкінці вересня.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією ЗОЛОЧІВ.НЕТ

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!