Виробництво свинини в Україні не зросте: прогноз для галузі на наступний рік

0 244

У першій половині року закупівельні ціни на свинину були нижчими за показники 2020 року. Утім, наприкінці року ситуація на ринку дещо пожвавилась. Дефіцит свинини внутрішнього виробництва в Україні стимулює зростання цін на свиней забійних кондицій та збільшення імпорту свинини з країн ЄС, навіть за межами квот. Перспективи галузі свинарства на наступний рік виглядають не досить оптимістично, повідомляє SEEDS.

“Майже половину 2021-го закупівельні ціни на свиней забійних кондицій поступалися минулорічним. Лише у кінці року середня цьогорічна позначка «наздогнала» торішню — 44,5 грн/кг з ПДВ. Це сталося завдяки вищим цінам у другій половині року — середня ціна за кілограм свинини у липні-грудні склала 46,3 грн/кг, що на 8,6% вище ніж у першому півріччі та на 4,4% вище ніж у відповідний період 2020-го”, – повідомляють в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Через те, що собівартість виробництва свинини зростає (дорожчають корми та енергоресурси), збільшення промислового поголів’я свиней, яке спостерігалось в країні на початку цього року, припинилося. Очікується, що в 2022 році кількість свиней, утримуваних в українських господарствах, зменшуватиметься.

“Довший ніж попередній кризовий період помітно пригальмував відновлення промислового свинарства, яке спостерігали ще на початку року. Скорочення кількості промислового поголів’я та перевищення обсягів забою над приростом живої маси свиней у сільськогосподарських підприємствах у кінці 2021-го року сигналізує про те, що внутрішнє виробництво свинини наступного року не зросте. При цьому, дефіцитність ринку слугуватиме передумовою для сприятливішої цінової та економічній ситуації для його операторів”, – зазначають в АСУ.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!