Виробники винограду об’єднались і безкоштовно отримали техніку

0 498

Два сімейні господарства з міста Берислав (Херсонська область) об’єдналися для спільного вирощування винограду. Стародубцеви та Копили вирощували виноград і раніше, але окремо. Вісім рокі тому на одному з господарств з’явився електрооприскувач, а в іншому – мотоблок. Саме тоді родини Стародубцевих та Копил вирішили об’єднати зусилля і працювати разом, щоб якісніше доглядати за виноградниками та отримувати вищі прибутки, повідомляє SEEDS.

Наразі спільне господарство обробляє 2 гектара виноградників поблизу Каховського водосховища. Вирощують столовий виноград. у 2021 році родини зареєстрували ТОВ «УКРТЕХПРОМПОСТАЧ».

“Об’єднавшись, виноградарі почали формувати товарні партії та змогли надавати необхідний обсяг готової продукції, який затребуваний покупцем на ринку. Виробники обмінюються досвідом, технологією вирощування, разом закуповують тару, саджанці, добрива та ЗЗР за оптовими цінами, а це суттєво знижує собівартість готової продукції. Завдяки канадському проекту UHBDP виноградарі з м. Берислав пройшли навчальні курси з розвитку бізнесу від ізраїльських спеціалістів та в Інституті виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова, вдосконалили знання по догляду за виноградом, дізнались про нові більш рентабельні та врожайні сорти та почали їх впроваджувати на своєму господарстві”, – повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Також завдяки проекту виробники винограду з Херсонщини отримали грант на закупівлю нової техніки – трактора 5244 НРХ та навісного обладнання (причеп, ґрунтофреза та оприскувач).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!