Вирощування півгектара суниці рентабельніше, аніж всемеро більшої площі виноградника – фермер

0 2 121

Фермерське господарство «Райська ягода», що в селі Райське на Херсонщині, отримує врожай суниці садової до 50 т/га. За рентабельністю 0,5 га суниці вигідніше, ніж 3,5 га винограду, який раніше вирощували засновники.

Про це повідомляють в Українському проєкті бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Ми вийшли на врожайність Альбіону на 50 т/га. Цей показник ми будемо намагатися ще збільшити. Хай ми не дотягнемося до Америки, але ще десь піднімемося», – сказав співзасновник господарства Володимир Гладарев.

Гладареви починали бізнес з вирощування винограду. Але на цій культурі не отримували необхідного прибутку.

Вирощування суниці було більш вдалим.

Вирощують ранній сорт Клері, який за місяць припиняє плодоносити. Щоб залишатися на ринку, посадили ремонтантний сорт Альбіон, який дозволяє вибирати ягоди до перших критичних приморозків.

«Коли підрахували всі доходи та видатки, то з’ясували, що півгектара суниці компенсувало нам з лишком доходи від 3.5 га винограду», – сказав Володимир Гладарев.

Тому невдалий виноградний проєкт закрили.

Посадку Альбіона почистили й вивели у чистосортний стан. Тепер кожен кущ дає до 1 кг ягід, хоча потенціал у нього – 1.5 кг. Маючи 50 тис. кущів на гектарі – реально отримувати 50 т/га.

Ягоди збувають на гуртових ринках, прямо на поле приїжджають гуртові покупці та представники торговельних мереж з Києва, Одеси, Харкова.

Фермери вирішили продавати ягоди під своєю торговою маркою «Райська ягода».

Зазначимо, що 15  лютого о 12:00 розпочнеться Плодоовочева open space конференція «ПЛІДНИЙ 2022: РИНКИ. ТЕХНОЛОГІЇ. НІШІ».

Організаторами конференції виступають агромедіа-агенція SAPIENZA та Українська плодоовочева асоціація (УПОА) за підтримки Київського контрактового ярмарку.

Конференція відбудеться у Міжнародному виставковому центрі Києва ( Броварський пр-т, 15, метро «Лівобережна») в рамках виставки «Агровесна».

Плодоовочева open space конференція «ПЛІДНИЙ 2022: РИНКИ. ТЕХНОЛОГІЇ. НІШІ»– це екосистемний захід, який презентує професійні аналітичні прогнози розвитку ринку плодоовочевої продукції, технології виробництва і маркетингу ягід, овочів та фруктів та ефективні рішення для розвитку  бізнесу на внутрішньому та міжнародному ринках.

Участь у конференції безкоштовна за умови обов’язкової попередньої реєстрації. Зареєструватися можна ТУТ

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!