Виявляється лохина, чай і навіть арахіс – природні ГМО

2 5 647

Створення генномодифікованих продуктів – не знахідка вчених, а природний процес. Виявилося, що лохина, хміль, чай і навіть арахіс відносяться до природних генетично модифікованим культур (ГМО).

До трансгенних рослин належать ті, в чиї геноми потрапили гени стороннього організму – бактерії або гриба, пояснили вчені інституту молекулярної біології рослин в Страсбурзі і Санкт-Петербурзького державного університету (СПбДУ).

Наприклад, відзначають вчені, є певний тип бактерій – агробактерії, які можуть направляти фрагменти своєї ДНК в клітини рослин. Це призводить до утворення пухлин на коренях або стеблах. Рослина від цього страждає, а бактерії харчуються речовинами, які утворилися в наростах.

Тютюн і солодка картопля закріпили в своїх ДНК ділянки, що належать агробактеріям, і передають їх з покоління в покоління. Після дослідження, проведеного вченими Страсбурга і Петербурга, список таких рослин значно розширився.

“Природно-трансгенним виявився культурний арахіс, хміль, рослина гуава, яка активно вживається в їжу в тропічних районах. Рослина трема, яку використовують для приготування васабі, також рід, до якого належить волоський горіх.

Суринамська вишня, чай, представники роду вакциніум – всім нам відома журавлина, брусниця, лохина, чорниця – природні ГМО”, – повідомила професор кафедри генетики та біотехнології СПбГУ Тетяна Матвєєва.

Вчені проводили дослідження понад три роки і проаналізували геноми 631 рослини. Вивчення природно-трансгенних рослин допоможе оцінити наслідки поширення ГМО-культур і зрозуміти, що буде з трансгенними рослинами, створеними людиною, через 10 років і через сторіччя.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією nauka.tass.ru

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Григорій Петюх пише

    Яка несусвітня безграмотність та безпросвітність даного т.зв. “професора” п. Матвєєвої, яка ше до того і вважає себе генетиком!?! Подібних безглуздостей важко знайти, навіть, на найбільш бульварних ресурсах, які згадують питання, пов’язані з ГМО. як генетик, можу засвідчити: жодних наукових доказів подібної “ахінеї” не існує. Я би взагалі оцінив би дану інформацію, як фейк, або недоречний розіграш, якби не прізвище та ще й фах такого “професора”.

  2. Oleksandr пише

    Это все похоже на около научные спекуляции с целью оправдания искусственного создания ГМО. Если рассматривать с этой точки зрения, то все высшие организмы – это ГМО. Даже человек, в геноме которого присутствуют гены ретровирусов и архебактерий. Уже доказана связь органов человека (и всех животных) с различными древнейшими микроорганизмами. В ЖКТ человека (и животных) существует биопленка из множества различных микроорганизмов. Доказан горизонтальный обмен генов между микроорганизмами в ЖКТ. И эти гены попадаю в геном человека.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!