Як правильно обрати сорти ягід для органічного виробництва: пояснення агронома

0 171

Підприємство «Двіпа», що в Магдалинівському районі Дніпропетровської області, яке на 12 га вирощує органічні суницю садову, малину та порічки сорти ягід підбирало за принципом балансу врожайності та стійкості до шкідників та хвороб.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«По суницях маємо сорти Хоней та Апріка, червоні порічки – старого сорту Йонкер Ван Тетс, проте він витривалий і його потрібно менше захищати від шкідників та хвороб, малину вирощуємо ремонтантну сорту Джоан Джей. Він повністю влаштовує нас як за якістю ягід, так і за врожайністю. Єдине, що цей сорт є високоінтенсивним, тож більше уражується хворобами (фузаріозом, плодовою гниллю), – розповів  Богдан Гнатюк, агроном підприємства.

На його думку, є багато інших сортів, які в чомусь навіть кращі за тих, що вирощують в господарстві.

«Приміром, сорт Аміра більш стійкий до хвороб та плодових гнилей, але все одно такого результату не дає. Джоан Джей, як на мене, – поза конкуренцією, адже я шукав сорт з оптимальними показниками якості та врожайності, – зауважив агроном. – До речі, серед літніх сортів набагато більше варіантів, ніж серед сортів осінньої малини».

Як раніше повідомляв SEEDS, правильний підбір сортів органічної ягоди включає в себе наступне:

  • Підходить під вашу модель бізнесу, технологію збирання, природно – кліматичні умови;

  • Сорт повинен буди стійким до хвороб;

  • Повинен бути продуктивний в органічному виробництві;

  • Отримайте рекомендації від трьох органічних ягідників;

  • Контролюйте посадковий матеріал з розсадника.

Крім того, якщо неправильно обрати ділянку для вирощування, це обов’язково приведе до проблем в наступні роки. Потрібно звертати увагу, щоб ділянка не була розміщена на схилах більше (3…5°), також мають бути захисні насадження. Якщо ґрунти погано дреновані, з рН від 7,5 до 8,0, це не дасть вам високого врожаю. В ґрунті гумусу має бути не менше 2% і звичайно, не повинно бути нестачі фосфора, калія, сірки та кальція.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!