Як виростити натуральну мочалку на городі: український фермер пише книгу з порадами

0 463

Нещодавно перший український виробник люфи (рослини родини гарбузових, з якої виготовляють натуральні губки) Володимир Жданов з села Каїри на Херсонщині голосно заявив про себе. Його компанія Family Loofa була внесена до Книги рекордів України, як “Перша найбільша спеціалізована ділянка люфи в Україні”. Завдяки участі в екологічних та громадських заходах Володимир Жданов привернув увагу не лише до власної крафтової продукції, а й до виробництва нової для України нішевої культури – люфи, повідомляє SEEDS.

Сімейне господарство Влодимира продає не лише губки для посуду та мочалки для тіла, а й насіння люфи. Також власник Family Loofa надає іншим фермерам поради з вирощування культури. Останнім часом запитів стало так багато, що Володимир вирішив створити спеціальний посібник з вирощування люфи.

“Багато людей нас запитують: Як вирощувати люфу? Як доглядати? Коли збирати? Кому продавати? Яка врожайність? І ще багато, багато питань, щодо вирощування та реалізації люфи. Прийшла ідея, щоб створити такий собі посібник, де будуть описані всі процеси, від вирощування до реалізації люфи”, – говорить Володимир Жданов.

Наприклад, фермера іноді запитують, чи вирощування люфи не шкодить земельній ділянці.

Читайте такожЕко-губки з гарбузів виготовляє фермер з Херсонщини

“Усе буде добре з землею, якщо доглядати та підживлювати її. Тим паче , що люфу не сіють як ріпак чи пшеницю суцільно. Це ліана, яка росте одна від одної на відстані 50-60 см”, – зазначає пан Володимир.

  • Цікаво знати: Люфу ще називають рослинною губкою, або губковим гарбузом. Це однолітня трав’яниста рослина з продовгуватими плодами (довжиною 60 сантиметрів та більше). Ззовні схожа на великий кабачок. З люфи виготовляють олію, її використовують у фармацевтичній галузі, в Азії та Африці свіжі плоди вживають у їжу. Волокна висушеної люфи вбирають вологу, саме тому з рослини виготовляють губки.

Наразі фермер збирає матеріал для книги та запитує клієнтів і фермерів, які факти про люфу та догляд про неї цікавлять аудиторію. Також Володимир Жданов планує створити спеціалізований блог на платформі YouTube. Також цього року фермер планує збільшити обсяги виробництва натуральних губок та вийти на нові ринки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!