Яким буде урожай озимих: де фермери зазнають збитків?

0 2 028

Суха осінь та погодні коливання зими негативно відображуються на якості посівів озимих культур. Подекуди пшеницю збираються пересівати. Найбільше від примх погоди постраждали південні регіони, а от на півночі не все так погано, повідомляє SEEDS.

Зокрема, неврожаю озимих очікують на Дніпропетровщині.

“Тривожна погода для врожаю озимими на тлі морозу, безсніжжя і сухого північного вітру. Центральний Степ (Дніпро, 13 січня 2022 року ). Сьогодні було від мінус 15 градусів і нижче. Озимина почала пізно сходити, зріджена, а тут щей така прикра погода”, – написав на своїй сторінці у Facebook науковець та фермер Зенон Сич.

Недостатня кількість опадів уповільнює розвиток рослин, тому навесні в південних областях можливе масове пересівання озимих.

“Велика небезпека цих незначних опадів у тому, що їх достатньо для проростання зерна, але недостатньо для нормального розвитку рослин. Тож озимі сходять, а потім ослаблені дефіцитом вологи гинуть. Набагато краще, щоб зерно лежало в сухому ґрунті й чекало нормального дощу”, – говорить директор компанії “Альфа-Агро” Ігор Брагінець.

А от для Тернопільської області прогнози, навпаки, позитивні, пише AGRI-GATOR.

“Ми вже проводили два експрес-тести на відрощування озимих, як вони перезимовують. Перезимівля проходить добре. Випадання рослин озимих культур зафіксовано не було. Осінь складна була, бо за серпень випало лише 45 мм опадів, за вересень – 90%, в жовтні – 2 мм, це – 2% і за листопад випало 18% мм опадів. Але вологозапаси були достатні, щоб нормально проходив період вегетації”, – говорить директор Тернопільської філії Українського інституту експертизи сортів рослин Іван Дудник.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!