Найбільше подорожчання в історії: ціни на продукти в 2022 році будуть дивувати

1 2 238

Наслідки коронакризи та подорожчання енергоносіїв спричиняють подорожчання харчових продуктів у всьому світі. На думку Андрія Ярмака, економіста Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), сукупність зовнішньополітичних тенденцій, енергетичної та логістичної кризи, інфляції, подорожчання добрив та інших факторів призведуть до того, що ціни можуть зрости більше, ніж будь коли до цього в історії, повідомляє SEEDS.

“Зараз ціни на продукти харчування є рекордно високими за всю історію, як в світі, так і в Україні… Це лише “квіточки” і 2022 рік покаже, що таке насправді дорогі продукти… Енергетична складова зростання цін на харчі зараз має вже суттєвий вплив, але стане ключовою в цьому році. Зростання ціни на нафту та газ призводить напрямую до зростання цін на цукор, кукурудзу та частину рослинних олій, і тягне за собою ціни на інші продукти в непрямий спосіб”, – зазначає фахівець на своєму каналі в Telegram.

Через подорожчання газу дорожчає і виробництво добрив. Деякі заводи взагалі зупинились. Захмарні ціни призведуть до зменшення обсягів внесення добрив, а отже і до зменшення урожаю та пропозиції харчових продуктів.

“Зараз середня вартість добрив вже зросла на 70-80%. Причому найбільш зросли ціни на азотні добрива, що є основою для росту культур. В собівартості азотних добрив, до 80-90% – це витрати на природний газ! А він в Європі зараз в середньому в 10 разів дорожчий, ніж рік тому”, – говорить Андрій Ярмак.

Щоб зупинити зростання цін на деякі соціально важливі продукти, нещодавно уряд ухвалив рішення про повернення регулювання цін на них. економіст ФАО вважає цей крок досить невдалим.

“Приклади і України і всіх інших країн світу показують, що такі рішення або а) не працюють взагалі (просто хтось комусь починає давати хабарі, щоб закривали очі), або б), що значно гірше, якщо дійсно їх дотримуватися, призводять до дефіциту продуктів, ціни на які регулюються, створення тіньового ринку за захмарними цінами, зниження сплати податків в бюджет та невигідності виробництва цих товарів і інвестицій в їх виробництво”, – зазначає Андрій Ярмак.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Буба пише

    Будем кушать зельц по госцене!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!