За рік цибуля подорожчала на 72%

0 405

Зменшення пропозиції цибулі на внутрішньому ринку, спричинене скороченням посівних площ культури, а також подорожчання енергоресурсів призвело до зростання цін на продукт. За рік вартість цибулі збільшилася майже у два рази – ціна в січні 2022 на 72% вища за показники січня минулого року, повідомляє SEEDS.

“Найчастіше виробники під час ухвалення рішення про посадку певної культури беруть до уваги рентабельність виробництва попереднього року. Також 2020 рік не можна назвати вдалим, адже ціна на цибулю врожаю 2020 скоротилася практично на 50% у порівнянні з попереднім роком. Це і призвело до скорочення посівних площ під даною культурою та зменшення пропозиції на ринку, а відповідно і до зростання цін цього року. Додатковим фактором впливу на зростання вартості ріпчастої цибулі стало в тому числі і недавнє зростання цін на енергоносії, через яке збільшується вартість зберігання вже вирощеної цибулі”, – цитує аналітикиню “Український клуб аграрного бізнесу”(УКАБ) Світлану Литвин видання agrotrend.com.ua.

Читайте також: Щоб створити цибулю, від якої не плачуть, селекціонерам знадобилось 30 років

Зросли ціни і на зелену цибулю. Наразі в супермаркетах Києва середня вартість продукту складає 24,3 грн за 100 грамів. Таким чином, за рік ціна зросла на 27%.

Зелена цибуля подешевшає навесні, коли виробники перейдуть на вирощування на відкритому ґрунті. Утім, суттєвого зниження цін очікувати не варто, адже збільшується вартість добрив, посівного матеріалу та енергоресурсів. На думку Світлани Литвин,у квітні зелена цибуля в роздрібних магазинах вартуватиме від 18 до 20 гривень за 100 грамів продукту.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!