“Підземний” хліб випікають протягом доби: як готують випічку в Ісландії

0 345

Hverabrauð – це традиційний ісландський житній хліб. Родзинка цієї випічки не в рецепті, а в самому процесі приготування. Хліб тут готується досить довго, а випікають його під землею, повідомляє SEEDS.

Колись безплідний регіон Ісландії, Лаугарватн став популярною зупинкою на знаменитому Золотому колі, приваблюючи відвідувачів своїми гучними водоспадами та шиплячими гарячими джерелами. Усі природні чудеса тут відбуваються завдяки положенню острова на Серединно-Атлантичному хребті, межі між Євразійською та Північноамериканською тектонічними плитами. Повільне розповсюдження плит штовхає палку магму та газ до зовнішньої кори землі, підживлюючи гарячі джерела та вулкани Ісландії.

Саме гарячий ґрунт і джерела – причина, чому хліб випікають під землею, пише atlasobscura.com. Каструлі з тістом закопують поблизу гарячих джерел на добу. Місцеві жителі використовують цю теплову енергію для опалення будинків та приготування їжі вже понад століття.

Рафн Хілмарссон навчився готувати хліб біля гарячих джерел від своєї бабусі. Кухар народився у Лаугарватні. Наразі він єгенеральним менеджером Laugarvatn Fontana, геотермального курорту та пекарні, де він, зокрема, готує хліб за рецептом бабусі. Коли Рафн з дружиною керували першим готелем, він використовував місцевий пляж із гарячими джерелами, щоб випікати хліб для сніданку в готелі. Одного дня кухар вирішив запросити гостей приєднатися до нього під час щоденного ритуалу відкопування хліба. Тепер це є постійною розвагою для туристів.

Донедавна Хілмарссон тримав рецепт своєї бабусі в секреті, але він почав ділитися ним під час своїх турів. Щоб приготувати хліб, він поєднує житнє борошно, борошно універсального призначення, цукор, розпушувач і сіль, а потім змішує з коров’ячим молоком. Саме температура, глибина та час, які хліб витрачає на приготування в піску гарячих джерел, надають йому особливого солодкуватого смаку.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!