Забута в Україні лікарська культура стала сировиною для виробництва неймовірно ефективних біофунгіцидів   

0 380

Маклея серцевидна – незаслужено забута лікарська культура, яка може стати сировиною для високоефективних біофунгіцидів і порятунком для багатьох тепличників України, пише SEEDS.

Про це розповів Олександр Губаньов – технолог-консультант компанії «Шльосем-Україна» з вирощування лікарських рослин, заступник голови Асоціації виробників лікарської сировини України під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«Маклея серцевидна – культура настільки невибаглива, що ростиме у будь-якому регіоні. За кордоном з неї роблять найпотужніші антисептики.

Сьогодні на жаль маклеї росте не так багато. В мене десь 1,5-2 сотки. І це напевно найбільша площа, яка є в Україні. Незаслужено вона забута», – зазначає Олександр Губаньов.«Свого часу мене зацікавила ця культура як сировина для створення біофунгіцида. Його можна успішно застосовувати у тепличних господарствах, тих, які вирощують органічну сировину.

Думка, думкою, але нас вже випередили. Минулого року я знайшов американський сайт – там на основі маклеї серцевидної вже представлено готовий біофунгіцид. Він продається до багатьох країн і доволі ефективно використовується», – додає фахівець.

За словами Олександра Губаньова, біофунгіцидом на основі маклеї серцевидної обробляється насіння різних культур при грибкових культурах і ефективність використання такого препарату надзвичайно висока

«В мене така пропозиція: всі хто зацікавився цією темою і хоче стати піонером в цьому конкретному питанні, я готовий до співпраці, вийти на масове розмноження маклеї, зробити сировинну плантацію, на основі якої вже можна робити препарати.

Паралельно з цим проходитимуть випробовування, щоб мати впевненість, починаючи з чашок Петрі, закінчуючи використанням на різних культурах в різних тепличних господарствах.

Я думаю, ця культура могла б бути на рівні самих високоефективних біофунгіцидів, які є сьогодні в Україні», – переконаний Олександр Губаньов.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!