Закладати яблука на зберігання цього року невигідно, вважає фермер з Полтавщини

0 550

Цього року Роман Цінченко, власник Фермерського господарства “Сади Полтавщини” (Диканський район), не планує закладати яблука на зберігання. Хоча зараз ціна на яблуко порівняно низька і продавати фрукти невигідно, фермер не вважає, що вартість підніметься на стільки, щоб вигідно було платити за зберігання, повідомляє SEEDS.

“Сади Полтавщини” обробляють 150 гектарів землі. Це переважно ягідники. Саме для зберігання ягід господарство найчастіше використовує холодильне обладнання. Площа яблуневих садів тут – 15 гектарів, пише AgroTimes. Також фермерське господарство вирощує черешню, сливи та інші плоди.

“Ми практично не зберігаємо яблука у холодильниках.Холодильний комплекс використовуємо тільки для ягідників. Продаємо яблуко або з поля оптовим покупцям, або супермаркетам, або у разі потреби орендуємо у Полтаві (50 км від нас) камери чи звичайні склади для нетривалого зберігання — до підвищення ціни. Іноді це рентабельно, а іноді “шкурка вичинки не варта”. Наприклад, цього року ми не плануємо закладати яблуко на зберігання”, – зазначає Роман Цінченко.

Читайте також: Які сорти яблук експортують з України?

Крім зберігання, отримати більше від продажу яблук можна експортуючи продукт. Основними експортними сортами для України залишаються Роял Гала (найбільша частка в продажах), Фуджі, Голден Делішес, Гренні Сміт та Ред Джонапринц. ‎У 2020 році Україна експортувала яблука до 62 країн (19 тис. тонн). За 9 місяців цього року експортовано 10 тис. тонн у 65 країн (Австрія, ОАЕ, Молдова, Швеція, Оман, Саудівська Аравія, Туреччина, Греція, Білорусь та ін.).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!