Скільки важить найбільший кавун в Україні?

0 164

Щороку на Херсонщині визначать кавуна-рекордсмена сезону. Відбувається визначення переможця на фестивалі «Херсонський кавун – солодке диво». Цьогоріч найбільшим визнали кавун вагою 37,7 кілограма, повідомляє SEEDS.

Загалом взяти участь у конкурсі на визначення рекордсмена сезону в Голій Пристані погодились більш ніж 50 фермерів.

На фестивалі господарства дивували не лише розмірами кавунів, а й формою та кольором. Наприклад, любителі екзотики змогли скуштувати помаранчевий кавун, йдеться на AgroTimes.

Попри цілком вражаючий розмір, майже 38 кілограмів – це далеко не рекорд. Так, кілька років тому на фестивалі презентували кавун вагою 43 кілограми.

Встановлюють рекорди і господарства з інших регіонів. Наприклад, фермерка Марія Троцько, яка живе поблизу Полтави, виростила кавун вагою 32 кілограми. Якщо врахувати, що в південних областях клімат та інші умови краще підходять для баштанних культур, то для Полтавщини це досить вагоме досягнення.

Для фермера Івана Яланського із Херсонщини, який займається вирощуванням баштанних уже близько 30 років, рекордним був кавун розміром вагою 47 кілограмів та довжиною 73 сантиметри.

Читайте також: Кавуновий мед варить фермер з Херсонщини

Наразі гордість Івана Яланського – сорт Кароліна Гросс. На баштан фермера такий кавун потрапив з американського штату Вірджинія. Ці баштанні характеризуються великими розмірами. Фермер з Техасу виростив кавун Кароліна Гросс вагою 67 кілограмів.

“Смакові якості завдяки піщаним ґрунтам завжди хороші, сахаристість висока – херсонський кавун є херсонський кавун”, – говорить фермер.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!