Більш ніж на 20% можуть зменшитися обсяги виробництва молока в Україні

0 129

Через війну частково окупованими або в зоні бойових дій перебували 10 областей, де утримували більш ніж 43% промислового поголів’я корів. Попри відхід ворога з частини регіонів та поступове відновлення, значна частина господарств пошкоджена, частина ВРХ загинула від обстрілів. Усе це може призвести до скорочення виробництва молока в країні на 19,5%, або навіть більше, повідомляє SEEDS.

“До кінця року загальна чисельність промислового поголів’я може скоротитися з 423,7 тис. до 394,2 тис. голів — за умови, що радіус просування ворога залишиться незмінним. Більшою чи меншою мірою в окупації або в зоні бойових дій донедавна було 10 українських областей, у яких було сконцентровано 43,2% всього промислового поголів’я корів та 42,3% валу молока. Найбільшу частку молока давали Чернігівська (8,9% від усього обсягу промислового молока), Харківська (8,9%), Київська (8,2%), Сумська (5,9%) та Житомирська (4,3%) області.

За попередніми прогнозами, виробництво промислового молока у 2022 році може скоротитися на 19,5% – з 2,75 млн тонн до 2,21 млн. Хоча показники падіння можуть бути значно вищими, адже продуктивність корів уже зараз знизилася на 15−70%, залежно від регіону”, – зазначила аналітикиня Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Читайте також: Помстилися коровам: російські військові знищили ферму на Харківщині

Прогнозується, що надходження молока на переробні підприємства скоротиться на 22%. У той же час зростуть обсяги закупівля молока в господарствах населення.

Нагадаємо, нещодавно стал відомо, що російські військові знищили ферму “Агромол фест” на Харківщині.

“Що зробили орки? Розбили ферму. Знищили корів. Поодинокі вцілілі блукають між вирвами. Десятки лежать у корівнику мертві з телятками. Їх спеціально розстріляли. Воюють не просто з харків’янами. Воюють із тими, хто давав молоко, сметану, йогурти”, – розповіла журналістка та блогерка Марина Данилюк-Ярмолаєва.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!