В Україні стрімко дешевшає рання капуста

0 405

На початку квітня на українському ринку почала з’являтися рання білокачанна капуста. Тоді її вартість була достатньо високою. Утім, за два тижні ціна на продукт стрімко зменшилась. Наразі капуста на 37% дешевша, ніж на початку сезону, пише SEEDS.

“Перші партії білокачанної капусти врожаю 2022 року з’явилися на ринку два тижні тому, і тоді відпускні ціни на ці овочі озвучувалися в діапазоні 35-40 грн за кілограм ($1,20-1,37/кг). Сьогодні українські господарства продають ранню капусту за ціною в діапазоні 20-27 грн за кілограм ($0,68-0,92/кг), що в середньому на 37% дешевше, ніж на перші партії цієї продукції”, – повідомляють аналітики EastFruit.

Є кілька факторів, які спричинили стрімке зниження ціни на капусту. По-перше, з початку квітня пропозиція продукту поступово зростала. По-друге, попит на овоч залишається невисоким.

Наразі ціна на ранню капусту на 10% нижча, ніж у другій половині квітня 2021 року. Аналітики прогнозують подальше зниження вартості продукту, оскільки більшість українських виробників наразі мають труднощі з логістикою.

Варто зазначити, що не всі овочі борщового набору дешевшають. Так, наприклад, буряк за минулий тиждень у середньому подорожчав на 21%.

Читайте також: Цього року перші тепличні ягоди з’явилися раніше та коштують дешевше

Є кілька причин такої ринкової ситуації. По-перше, на ціни вплинуло обмеження пропозиції через окупацію частину регіонів України. По-друге, восени минулого року було зібрано менше буряку, ніж у середньому за попередні роки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!