62 тис. літрів молока та прихисток для переселенців: допомога від сімейних ферм під час війни

0 253

Проєкт «Сімейні молочні ферми» та фермери-учасники продовжують активно допомагати ЗСУ, біженцям та всім, хто потребує підтримки. Так, з початку війни з росією армії та людям, які постраждали від воєнних дій, було передано понад 62 000 л молока. Але це не єдина підтримка, яку здійснюють працівники проєкту та фермери-учасники, пише SEEDS.

Команда проєкту організувала збір коштів сімейним молочним фермерам на Миколаївщині та Сумщині. Адже головний принцип – не залишати своїх у важку хвилину і докласти максимальних зусиль для збереження поголів’я. Крім цього, проєкт «Сімейні молочні ферми» допомагає кормами, надає ветеринарні та зоотехнічні послуги. Ветеринари завжди виїжджають на виклики, а коли це небезпечно, то проводять телефонні консультації. Ще команда «Сімейних молочних ферм» створили спеціальний канал в Telegram https://t.me/SMF_AgroHelp, де фермери можуть звернутися за консультаціями. А менеджери проєкту з Сумщини, Миколаївщини та Харківщини в періоди воєнного затишшя роздають гуманітарну допомогу, готують їсти військовим.

Фермери-учасники проєкту активно приймають тимчасово переміщених осіб. Так, власники СМФ Марківчанка (Житомирщина) допомагають родині з 5 дітьми, коли їх батько захищає Україну на передовій. Родина Котиків (ферма «Молочні ріки» з Хмельниччини – на фото) так само надала прихисток біженцям з передмістя Києва. А ще крафтова сироварня «Юнікасоль» робить сир та передає на передову та охоплені війною регіони.

Подібних прикладів та історій серед сімейних фермерів дуже багато. Адже всі долучаються до допомоги як ЗСУ, так і людям.

Однак запаси закінчуються, а фінансова ситуація не дозволяє їх швидко відновлювати. Головні проблеми, з якими стикаються проєкт «Сімейні молочні ферми», фермери-учасники та всі інші представники агросектору:

  • відсутність та/або висока вартість пального;
  • відсутність ветеринарних препаратів, солі для ВРХ;
  • низькі ціни на молоко;
  • частина молокозаводів припинили забір молока у фермерів, а частина взагалі перестали працювати;
  • висока вартість та відсутність насіння.

Якщо Ви бажаєте долучитись до допомоги фермерам, це можна зробити за наступними посиланнями:

Гривня
Євро
Долари США

Будь-яка сума, навіть 10-50 грн, буде вагомою допомогою для сімейних фермерів почати посівну й забезпечити країну продуктами харчування.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!