Більш ніж половину врожаю слив втратили фермери на Закарпатті

0 196

Сезон збору слив в Україні добігає кінця. Ціни на продукт цього року вдвічі нижчі, ніж минулого – усе через хороший урожай кісточкових. Утім, не скрізь садівникам вдалося зібрати багато сливи. Так, у садах на Закарпатті врожай був на 70% гіршим, ніж минулого року, повідомляє SEEDS.

Причина невдалого сезону в регіоні – несприятлива погода. Але через надмірну пропозицію з інших областей, попри неврожай фермери з Закарпаття мусять продавати сливи за низькою вартістю. Наприклад, роздрібна ціна на продовольчих ринках становить в середньому 13 грн за кілограм.

“Навесні були холодні ночі. Температура опускалася до +2 – +3 градусів. Під час цвітіння удень температура не піднімалась вище +15 градусів. Через це бджоли мало літали. Це погано вплинуло на процес запилення”, – розповідає директор плодорозсадника Ішван Сюч.

У господарстві вирощують сливи різних сортів – як ранні, так і пізні. Реалізовують урожай у місцевих магазинах та на ринках. Оптова ціна на ранні сорти цього року складала в середньому 12 грн за кілограм, а літні сливи здавали вже по 5 грн за кілограм.

Наразі збирають сливу сорту Топенд Плюс німецької селекції, розповідає Ішван. Плоди такої сливи великі – сягають 80 грамів. Топенд Плюс добре зберігається. Пізні сливи будуть дещо дорожчими, але якщо минулого року кісточкові цього сорту господарство реалізовувало по 25 грн за кілограм, то цього року вартість знизиться до 12 – 13 грн за кілограм.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS за матеріалами ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!