Частка промислового молока для переробки перетнула 80%

0 107

Незважаючи на складні воєнні умови, промислові господарства продовжують працювати над продуктивністю тварин, якістю та безпечністю молока-сировини. За оцінкою фахівців, за три квартали 2022 року на переробні підприємства надійшло 2056,2 тис. т молока сирого, що на 15,3% менше, ніж у 2021 році, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Асоціації виробників молока.

Важливо, що скорочення поставок із промислового сектору склало -7,8% проти аналогічного періоду минулого року (1711,1 тис. т). Тим часом поставки від господарств населення скоротилися більше ніж на третину: -37% (283 тис. т).

Відтак, частка промислового молока у загальній структурі надходження склала вже 83,2%, що на 2,7% більше, ніж за 9 місяців 2021-го року та 6,6% більше, ніж у 2020-му.

Читайте також: В Україні та ЄС продовжують зростати ціни на молоко

Варто також зазначити, що попри всі виклики війни, у структурі зданого на переробку молока із промислових молочно-товарних ферм, продовжує зростати частка сировини ґатунку «екстра», – свідчать попередні підсумки Дежстату України за 9 міс. 2022 –го.

Не зважаючи на те, що від початку війни молочні ферми постійно долають проблеми із електропостачанням, нестачею ветпрепаратів та дезінфікуючих засобів, особливо у прифронтових зонах, показники безпечності і якості молока, що постачається на переробку, покращуються, зауважують представники АСУ.

Саме екстра-ґатунку приймають найбільше — 39,8% у загальній структурі або +8,7% у порівнянні з 2021-м. Вищого ґатунку надійшло на переробку 28,9% (+0,3%), а от частка першого, навпаки, скоротилася на 7,8% — до 27,9% у структурі, другим ґатунком було прийнято 3,4% всього молока, що на 1,2% менше, ніж торік.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!