Через війну в Україні припиняють роботу традиційні британські ресторани

0 116

У Великобританії є популярними мережі демократичних ресторанів Fish&Chips. Основними стравами, які пропонують в таких закладах, є смажена картопля та риба в клярі. Утім, наразі частина ресторанів може припинити роботу через нестачу продукції, традиційним постачальником якої є Україна, повідомляє SEEDS.

Справа у тому, що на світовому ринку спостерігається дефіцит соняшникової олії та борошна. Україна належить до переліку лідерів за обсягами експорту зерна та олії. З початку повномасштабного вторгнення Росії основні експортні артерії – порти – було заблоковано. Тому олія та борошно в Європі суттєво подорожчали. Ресторанам Fish&Chips ці продукти необхідні для фритюру та панірування риби.

“Мережі таких кафе отримували з України близько половини всієї олії, яка використовується для приготування. Також Україна була основним постачальником борошна. З початку війни в Україні обидва ці продукти помітно подорожчали. Крім того, виникли проблеми з постачанням риби, близько 40% імпортували з Росії. Після того як на РФ наклали санкції російську рибу, швидше за все, доведеться заміняти іншу, дорожчу.

Також картопля може подорожчати через зростання вартості добрив. Крім того, зростає вартість електроенергії та енергоносіїв”, – повідомляє НВ.

Представники ресторанного бізнесу звернулися до уряду Великобританії із закликом зменшити ПДВ, як це було під час коронакризи. Таким чином можна дещо зменшити навантаження на заклади громадського харчування та убезпечити їх від виходу з ринку.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!