Чи спричинять перебої з електроенергією здорожчання та дефіцит продуктів

0 163

Перебої з електроенергією найбільше торкнуться таких продуктів, як напівфабрикати, овочі, фрукти, хліб, м’ясо-молочні продукти, риба та рибопродукти. З урахуванням існуючих енергетичних проблем, прогнозується зростання до Нового року роздрібних цін на різні види м’яса – на 7-10%. А ціни на молоко та асортиментний ряд молочної продукції можуть зрости в середньому на 10-15%. Разом з тим овочі борщового набору можуть здорожчати на 15-20%, пише SEEDS.

Про це розповіла завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру Інституту аграрної економіки Інна Сало.

“Погіршення ситуації з відключеннями електроенергії, може привести до скорочення пропозиції яловичини та свинини. Водночас, за рахунок того, що внутрішнє виробництво м’яса птиці перевищує споживання, дефіциту м’яса птиці не буде”, – говорить фахівець.

Крім того, через перебої з енергопостачанням порушується процес інкубації яєць, а отже і отримання добових курчат-бройлерів, яких мали б виростити на м’ясо.

“Через порушення технології утримання гине молодняк худоби та птиці. Крім того, виникають складнощі з виробництвом кормів, переробкою та зберіганням кінцевої продукції у роздрібній мережі”, – зазначила Інна Сало.

Читайте також: Оптові ціни на курячі яйця знизилися на 10% – Мінагрополітики

За словами фахівця, ціна хліба може збільшитися максимум на 7-10%. Проте суттєво подорожчає випічка, торти, печиво. Адже лише таким чином виробники можуть компенсувати та збалансовувати ціну на соціальні сорти хліба та запобігати дефіциту.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!