Чи є Туреччина надійним партнером для експорту українського зерна?

0 196

Днями у ЗМІ з’явилася інформація, що українська сторона, за посередництва Туреччини, домовилась з росіянами про експорт зерна з порту Одеси. Зокрема йдеться про те, що представники Туреччини допоможуть розмінувати територіальні води України та супроводжуватимуть кораблі з зерновими. Утім, ще не відомо, чи вдасться реалізувати цей план, пише SEEDS.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса вважає, що з огляду на складну економічну ситуацію в Туреччині, Ердогану вигідно допомагати в експорті українського зерна. До того ж, при цьому країна отримає знижку на збіжжя – 25%. Утім, на думку фахівця, варто бути готовими, що угода може зірватися, адже Ердоган – диктатор і очікувати від нього можна чого завгодно.

“Коли Путін будує “русскій мір” і намагається відновити імперію, це б’є по економіці. Коли Ердоган будує “тюркський світ” і намагається відновити імперію – це б’є по економіці. По економіці Росії б’ють санкції Заходу, бо Путін вирішив, що він великий історик та воєначальник, і напав на Україну. Історик із нього так собі. Воєначальник ще гірший. по економіці Туреччини б’є політика Ердогана, який не дає Центральному Банку працювати незалежно, адже вирішив, що він великий макроекономіст. Макроекономіст із нього фіговенький. І ось уже в Туреччині інфляція 73% (у 5 разів вища, ніж в Україні під час війни) та курс ліри летить у прірву.

Чому це відбувається? Тому що обидва імперці. І обидва будують імперії на чолі з імператором. А значить немає стримувань та противаг. І у Путіна це вилазить у війну і, навіть незважаючи на те, що Центральним Банком управляє професіонал, економіка страждає. А в Ердогана це вилазить в інфляцію, навіть якщо війни він поки що веде локальні і не підпадає під масовані санкції, але економіка страждає. Причина завжди одна. Відсутність демократії. Відсутність контролю. Відсутність діючих інститутів. Саме тому так важливо зберігати демократію. І це робить Туреччину вкрай ненадійним союзником, який може розвернутися будь-якої миті на 180 градусів”, – зазначив Сергій Фурса.

Читайте також: Українське зерно вивезуть з порту Одеси: Туреччина допоможе

Чи не захоче Ердоган зрадити Україну в той момент, коли йому буде дуже важко – не відомо, розмірковує фахівець.

“Так, ми можемо змиритися зі знижкою на зерно на 25%, тим більше якщо турки самі вивозитимуть зерно з наших портів. Але чи можемо ми довіряти такому союзнику? Чи можемо ми розраховувати на нього, знижуючи безпеку наших портів? Ердоган має величезні проблеми. У економіці. Туреччина може стати наступним доміно у низці світової кризи. А ще в Ердогана незабаром вибори. І султан може на них програти. На що Ердоган готовий піти заради перемоги? Чи готовий він заради цієї перемоги здати Україну? Чи поки що він просто відчайдушно хоче перекрити дефіцит валюти в країні, заробляючи на українському зерні та російських олігархах? Із диктаторами ніколи не знаєш”, – говорить Сергій Фурса.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!