Українське зерно вивезуть з порту Одеси: Туреччина допоможе

0 476

З допомогою Туреччини представникам України та рф вдалося домовитись про створення морського коридору для експорту зерна. Поки мова йде лише про експорт з порту Одеси, повідомляє SEEDS.

Турецькі представники допоможуть розмінувати шлях кораблів з продовольством у територіальних водах України.

Згідно з інформацією, опублікованою УНІАН, експорт зерна виглядатиме так: “Турецькі військові займуться розмінуванням прибережної зони в районі Одеси. Судна виходять з порту під конвоєм турецьких кораблів в нейтральні води Чорного моря, до встановленої координати. Далі до Босфору їх супроводжуватимуть російські військові кораблі, щоб забезпечити їх безпечний прохід через Чорне море і не допустити провокації. Така схема узгоджена з Туреччиною і Україною, залишилося деталізувати точний маршрут кораблів”.

Детальна дорожня карта експорту української аграрної продукції буде остаточно затверджена вже 8-9 червня. У перемовинах щодо відновлення морської логістики візьмуть участь і представники ООН.

Варто зазначити, що припинення експорту зернових з України може призвести не лише до продовольчої, а й до політичних криз.

“Світова хлібна війна вже почалася, і ми маємо її зупинити. Ми ризикуємо політичною нестабільністю в Африці, поширенням терористичних організацій, переворотами: до цього може призвести зернова криза, яку ми переживаємо. В українських портах російськими військовими кораблями заблоковано 30 мільйонів тонн зерна. Те, що ми робимо, – це робота над тим, щоб росія розблокувала експорт пшениці через українські порти, бо тепер ми самі ризикуємо тим, що у Африці спалахнуть нові війни”, – зазначив очільник МЗС Італії Луїджі Ді Майо.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!