Ціни на ринку молока стабілізувалися

0 63

Ринок молока в першій декаді грудня характеризувався стабільністю. Середні значення в розрізі ґатунків хоч і показували мінімальний приріст, та діапазон залишився без змін, пише SEEDS.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Так, середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку склала 12,18 грн/кг без урахування ПДВ, що на 4 копійки вище ціни кінця листопада. Ціновий діапазон в залежності від партії коливався від 11,78 до 12,50 грн/кг.

Вищий ґатунок коштував 12 грн/кг, що на 5 копійок вище ціни попереднього моніторингу. Ціновий коридор був у межах 11,40-12,30 грн/кг.

Перший ґатунок піднявся у ціні на 1 копійку — до 11,60 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 11,27 до 11,91 грн/кг.

Читайте також: Чи спричинять перебої з електроенергією здорожчання та дефіцит продуктів

Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 3 копійки — до 11,92 грн/кг.

«На сьогодні попит на ринку достатній, щоб поглинути пропоноване молоко, що дає можливість стабілізувати ринок. Хоча учасники ринку досить стримані у прогнозуванні, адже не виключені блек-аути та жорсткі обмеження електроенергії в майбутньому, що стримуватиме виробництво. Крім того, світовий молочний ринок продовжує демонструвати низхідний тренд, що потягне за собою й експортні ціни на українську молочну продукцію. Підтримку цінам наразі складає сезонно низьке виробництво молока,» – зауважує Яна Лінецька.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!