Досвідчені городники з Тернопільщини вирощують та продають насіння 800 сортів помідорів

0 197

Подружжя Олени Петляр та Ігоря Чаплінського з Тернопільщини виростило цього року 800 сортів помідорів. Раніше насіння замовляли з усього світу, пише SEEDS.

Томатну колекцію досвідчених городників знайомі називають кольоровим дивом. На їхньому городі ростуть шоколадні, малинові, жовті, зелені, фіолетові і навіть чорні помідори у формі груш, слив, сердець, крапельок.

Дивують плоди і своїми розмірами: від дрібних горошин до кілограмових велетнів. У кожного з них свій смак – неповторний і вишуканий.

Читайте також: Аграрії півдня Одещини почали викорчовувати виноградники

Олена та Ігор багато років торгують насінням помідорів на центральному ринку Тернополя. До 2014-го подружжя привозило його з москви, де добре налагодили співпрацю з тамтешніми відомими селекціонерами. Вони мали більший асортимент, ніж в Україні.

«Коли розпочалася війна на Донбасі, ми перестали їздити до росії, втім люди не припинили садити помідори і щоразу просили новинок. Тоді ми вирішили самі вирощувати томати на насіння. Починали з кількох десятків сортів.

З кожним сезоном ця справа нас захоплювала дедалі більше і ми стали замовляти насіння з усього світу. За сім років випробували тисячу сортів. Цієї весни посадили 800! По сім-десять рослин кожного сорту, які в результаті здивували нас своїм виглядом, смаком і вагою», – розповіла Олена Леонідівна виданню “Сільський господар”.


Фото: Сільський господар

 


Серед цього багатого розмаїття є у досвідчених городників улюблені сорти, які вони висаджують кожного сезону.

«У своїй колекції, крім низькорослих і високорослих, маємо штамбові сорти, або як їх ще називають, томати-гноми, – розповідає Ігор Чаплінський. – Перші вирощувати найлегше. Вони невибагливі і що головне – їх не потрібно підв’язувати. Серед наших улюблених – сорт Ультраранній. Його плоди –  червоні, круглі, середнього розміру. Цей сорт дає рясний урожай, який ми почали збирати у середині літа. Кущі плодоносять дотепер».

Здивували цього року й ранні низькорослі сорти Серце Анни-Марії та Фрекен Бок – на маленькому кущі зародили величезні помідори у формі серця.

Соковиті та ароматні помідори Олена Леонідівна та Ігор Любомирович збирають до перших приморозків. Деякі сорти, як-от шоколадний Камоне можуть зберігатися свіжими аж до нового року. Вдома господиня готує з томатів салати, різну консервацію та вітамінні соки: рожеві, жовті, зелені, фіолетові.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!