Нацбанк монетизував Український борщ

0 77

Національний банк ввів у обіг пам’ятні монети “Український борщ”. Ця страва давно вийшла за межі кулінарного мистецтва, ставши справжнім культурним феноменом всередині України та за її межами, пише SEEDS.

Монети виготовлять з двох матеріалів: срібло, номіналом у 10 грн та нейзильбер у 5 грн. Дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль.

«На аверсі монет зображено теплу, затишну композицію: господиню, українську жінку на тлі печі під час приготування борщу. На реверсі в центрі зображено, власне, тарілку з червоним борщем. Реалізація монет в інтернет-магазині НБУ розпочнеться з 4 жовтня 2023 року», — йдеться в повідомленні Нацбанку на офіційній сторінці у Facebook.

Нові монети “Український борщ” продовжують серію «Українська спадщина».Читайте також: Теплиці для медичного канабісу в Україні можуть з’явитися після його легалізації

Минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини. Борщ – наш маркер національної ідентичності.

“Ми вважаємо своїм обов’язком бути дотичними до збереження та примноження української культури та національної спадщини. І ці нові монети стануть ще одним нагадуванням про унікальність нашої країни та її народу”, – зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан. 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!