Штрафи до 400 тисяч гривень: в Україні запровадили нову систему покарання за браконьєрство риби

0 1 981

Починаючи з жовтня в Україні почала діяти єдина система штрафів для підприємців та фізичних осіб за шкоду, заподіяну водним мешканцям у разі порушення рибоохоронного законодавства. Тобто відтепер порушників не поділятимуть на підприємців та фізичних осіб, пише SEEDS.

Кабмін постановою №104 скасував два різні підходи для розрахунку збитків за порушення правил рибальства. Мова про те, що порушників поділяли на підприємців та фізичних осіб, і нараховували різні суми збитків за однакові порушення. Про це повідомляє пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства.

Читайте також: Реальні доходи виробників лохини в Україні істотно знизилися

До того ж збільшувалися корупційні ризики під час розрахунку збитків. Наприклад, була можливість маніпулювати цінами на водні біоресурси для конкретного регіону на момент проведення розрахунків. Але відтепер, як зазначають у відомстві, в Україні з’являться єдині такси як для підприємців, так і фізичних осіб для обчислення розміру шкоди.


Тепер розмір шкоди визначатиметься згідно з таксою у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. Станом на 2023 рік — це 1 342 гривні.


Наприклад, якщо виловити одного веслоноса (гібрид осетрових риб Polyodon spathula), розмір заподіяної шкоди, відповідно до такси, оцінюється у 1 110 неоподатковуваних мінімумів доходів. Тобто розмір штрафу становитиме 1,49 мільйона гривень.

Вилов однієї форелі – шкода у 425 неоподатковуваних мінімумів, відповідно розмір штрафу становитиме 570 тисяч гривень. За вилов іншої риби штрафуватимуть:

  • якщо виловити сома європейського – штраф 403 тисячі гривень;
  • судака звичайного – 283 тисяч гривень;
  • якщо наловити кілограм хамси – 6 710 гривень;
  • кілограм кільки – 9 340 гривень.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!