Дві агрофірми з Вінниччини побудували спільним коштом молокозавод

0 1 254

На Вінниччині дві агрофірми “Ольгопіль” та “Україна О” об’єднали кошти і побудували невеликий молокозавод. Підприємство виросло з “нуля” у селі Каташин Чечельницького району поруч із раніше закинутою фермою. Її реконструювали після багатьох років простою.

Новий завод — через дорогу від ферми, на відстані 60 метрів. Видоєне молоко одразу надходить на переробку. Потужність невелика — п’ять тонн на добу. А ще запроваджують молочний туризм.

“У нас все своє — пасовище, корми, стадо, а тепер ще й переробка. Навіть на доставці економимо: автомобіль з цистерною переїхав через дорогу — і вже на заводі. Головне для нас — якість. Точніше, виробляти таку продукцію, якою нас пригощали в дитинстві батьки чи бабусі, коли ставили на стіл молоко, сир чи сметану від власної корівки”, – розповів керівник агрофірми “Ольгопіль” депутат Вінницької облради Павло Каленич.

За його словами, на цьому невеликому підприємстві досягти якості простіше, ніж на потужних молокозаводах. Як стверджує Павло Каленич, на жоден з них молоко не доставляють у такі короткі терміни, як у Каташині. І сировина у них від різних постачальників. Контролювати якість у такому випадку складніше, ніж тоді, коли беруть молоко з однієї ферми.

Майже всі працівники на новому підприємстві — місцеві жителі. Працевлаштовані через Службу зайнятості населення. Технолога на виробництво також направила ця Служба.

Невдовзі шукатимуть фахівців на ще одну ферму, реконструкція якої триває у Каташині. “Готові працювати з аграрними вишами, — додає Павло Каленич. — Приймати на практику студентів. Спільно з науковцями вдосконалювати виробничо-технологічні процеси”.

Нині у господарстві налічується майже п’ятсот голів ВРХ, половина з яких — дійне стадо. Для збільшення випуску продукції потрібне додаткове поголів’я.

Як пояснили у господарстві, на реконструйованій фермі буде ще більше автоматизованих процесів порівняно з нинішньою. Робиться це для того, щоб мінімізувати людський фактор при доїнні корів. Уже придбали роботокомплекс.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!