Двоє киян перетворили захаращений смітник на Житомирщині у неймовірний ландшафтний парк

0 9 145

У селі Велика Чернявка Квітневої громади Житомирського району на місці чагарників та смітників двоє жителів Києва створили парк, площею два гектари. Відвідати місце відпочинку можуть усі охочі, пише SEEDS.

Про це розповів голова Квітневої громади Анатолій Олійник. За його словами, місцина, яка зараз має вигляд доглянутої та облаштованої, донедавна була захаращена сміттям та занедбана. Прибрати та благоустроїти її зголосилися двоє колишніх жителів громади, які зараз живуть у столиці: Петро Качаловський та Ірина Зражевська.

“Одного дня вони приїхали у село, в якому народилися, і вирішили створити охайний і затишний зелений куточок на своїй малій батьківщині. А до цього на цьому місці було болото, ріс очерет, кущі, чагарники, люди викидали сміття”, — розповів Суспільному Анатолій Олійник.

Киянин Петро Качаловський каже, що все вийшло спонтанно. Роботи із благоустрою території та оформлення ландшафту розпочали трохи більше двох років тому.“Ініціатива більше Ірині Василівні належить. Чотири дні ми вивозили звідси сміття. І коли побачили, що нам це під силу, то прибрали все, розчистили чагарники, зрізали старі та хворі дерева, утилізували їх. Два роки минуло, і, як кажуть територію не пізнати. У нас тут і річка з’явилася, і декоративне штучне озерце”, — розповів Петро Качаловський.

Читайте також: Столичні активісти зібрали вуличний виноград,- робитимуть перше київське вино

Замість зрізаних старих дерев висадили 3 тисячі молодих зелених насаджень та декілька тисяч видів декоративних кущів, які привезли із Німеччини.

“Зараз цю територію ми взяли в суборенду з Іриною Василівною і висадили тут дуже багато рослин та дерев. Є навіть рідкісні види риб”, — говорить Петро Качаловський.

Окрім благоустрою паркової зони колишні жителі громади розчистили від сміття узбережжя місцевої річки Унава — загалом п’ять гектарів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!