Коронакриза перекрила шляхи до українських агросадиб

0 1 411

Рання весна не принесла українцям втіхи, а українським фермерам бажаних прибутків. Через раптову коронакризу позбулися гостей і українські агросадиби, хоча сезон сподівались розпочати раніше аніж зазвичай, пише SEEDS.

“З коронавірусом все погано: у нас сезон з 1 травня до 15 жовтня. Проте в цьому році із-за теплої погоди все почали раніше, і Садибу підготували раніше, і рекламу дали раніше.

Але чого тільки не було за останні 2 тижні: від наживаєтесь на горі людей до того, що родина з двох батьків і двох дітей не змогли виїхати до нас – просто не знайшлося чим доїхати. Всі бояться брати лишніх пасажирів, щоб не наразитися на небезпеку. Тобто приїхати можуть лише ті хто має власне авто”, – розповіла SEEDS Ольга Ліщенюк, господиня Садиби “Бузина”, що на Полтавщині.

“У нашому селі дві агросадиби: одна спеціалізується на вирощуванні екоморкви без гостей і наша “Бузина”. Ми створювалися швидше, як етносадиба – намагалися зберегти старовинний побут: оригінальну піч, покуть з образами, полик на веранді.

Поїхати до бабусі в село і ночувати на веранді, зустрічати сонце з солов’ями – це ж саме оте, справжнє відчуття єднання з природою у селі”, – розповідає господиня.

Але з першими гостями минулого року стало зрозуміло, що містянам цікавий і агротуризм. Особливо діткам, які з цікавістю спостерігають як росте огірочок, помідорчики, як за пару днів маленький кабачок уже можна зривати і їсти.

Тому цього року вирішили не лише “пускати” поспостерігати на власний город, який знаходиться десь за 500 метрів від Садиби, а й обробити частину ділянки прямо поруч. Щоб вийшов вранці, і знайшов щось собі на сніданок”, – ділиться планами Ольга Ліщенюк. 

“Ще мені дуже хочеться зробити якийсь тваринний двір. Таке господарство, щоб дітки могли приїхати, подивитись, погодувати але в реальному часі. У нас поруч з Садибою часто випасають корів фермери і гості минулого літа спостерігали за ними і навіть просилися подоїти. На дітей це справляло незабутнє враження. Проте на все відразу грошей не вистачає, тому плануємо і чекаємо гостей”, – додає господиня агросадиби.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!