Коров’ячий all inclusive: на Вінниччині відкрили роботизовану молочну ферму

0 264

На Вінниччині запрацювала суперсучасна молочна ферма, де замість доярів працюють роботи, а корови як на курорті. Всі дані про тварин у комп’ютерній системі, якою керує робот зі штучним інтелектом.

Завдяки чіпу-сережці на вусі корови, він ідентифікує кожну тварину і фіксує величезну кількість даних про неї. Якщо корова зайшла в станцію добровільного доїння не в свій час, робот її виганяє. А коли вчасно, — то виконує всі процедури: миє, доїть і дезінфікує. В той час тварина спокійно стоїть і їсть поживний корм. Після завершення процедури — робот її випускає.

Про прив’язь на роботизованій фермі навіть не йдеться. Вода і їжа — цілодобово, як акомпанемент — класична музика. Словом, повний коров’ячий all inclusive. І це не в Америці чи Західній Європі, а в невеличкому селі Каташин, Чечельницького району.Екологічно чисте молоко, яке надоїв робот, надходить у спеціальні резервуари, де охолоджується до необхідної температури. Це дає можливість ще довше зберігати корисні властивості продукту. Та на цьому процес не зупиняється. Далі молоко прямує на завод з переробки, який розташований на фермі.

Лінійка виробів солідна. Молоко, кисломолочні продукти, чотири види питних йогуртів, славнозвісний грецький йогурт — загалом понад 20 найменувань. Майже 80% продукції постачається в торговельні мережі Вінниччини. Решту — доставляють у столицю.

“Якщо чесно, то на сьогодні тваринництво це соціальний проєкт заради людей, щоб вони мали роботу. Щоб отримати рентабельність, треба було подумати про кінцевий продукт — готову продукцію”, – розповідає власник   сільськогосподарського підприємства СТОВ “Ольгопіль” Павло Каленич.

Нині на молокопереробному заводі працює з 16 працівників, їхню кількість планують збільшити до 25—30 осіб. Орієнтуються на молодих спеціалістів. Заманюють комфортними умовами праці і достойним заробітком.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією День

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!