Козак, який захищав Україну на сході, заснував екоферму на Донеччині

0 504

Близько 150 видів крафтової продукції виготовляє фермер Сергій Свириденко з Донеччини. В асортименті – різні види сирів, йогурти, м’ясна продукція, вареники та ін. Є навіть такі екзотичні для України продукти, як тушкованка з конини. Господарство є досить успішним, товари одразу розкуповують на ярмарках та фестивалях, виробництво стрімко розширюється. Ала шлях Сергія до успіху був досить тернистим, повідомляє SEEDS.

Після подій 2014 року підприємець з дружиною виїхав з Донецька. У 2015 році чоловік звернувся до військкомату, щоб захищати країну. Після участі в АТО Сергій вирішив змінити напрямок діяльності та зайнятися фермерством.

“Хоч я і містянин, я все життя мріяв стати селянином і мати ферму. Війна якраз підштовхнула до того. Коли ми все втратили та опинилися у селі, ми дійсно такими й стали”, – говорить фермер.

Частина інвестицій в господарство – власні кошти Сергія Свириденка. Решту отримав від грантодавців. Разом з дружиною розводять кіз і виготовляють крафтові молочні та м’ясні смаколики.

У 2021 році господар зареєстрував власну торговельну марку – “Козацьке подвір’я”. Натхненником для такої назви слугував колоритний образ самого Сергія Свириденка. Чоловік має довгого чуба (оселедця), вуса, часом вдягає традиційне вбрання. Усе це робить фермера схожим на козака.

Допомагає господарювати Сергієві дружина. Також подружжя наймає працівників та створює нові робочі місця. Крім ярмарків та фестивалів товари від “Козацького подвір’я” продаються на сайті компанії.

SEEDS за матеріалами Схід Можливостей

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!