Названо нішові культури з найбільшим експортним потенціалом

0 409

Поняття “нішева культура” не існує взагалі, переконаний аналітик SEEDS Семен Крамаренко. Про це фахівець розповів під час конференції “Нішеві культури. Проблеми і перспективи 2019”, яку організувало “ПроАгро”.

“Як таких “нішевих культур” не існує взагалі. Те, що в нашій країні звикли вважати нішевим продуктом, в іншій країні не обов’язково буде таким.

До прикладу: цвітна капуста та броколі.

Про користь цих продуктів для людського організму знає кожен. Також це дуже низькокалорійний продуктом, що робить його одними з ключових продуктів в раціоні прихильників здорового харчування.

Найбільш активно цей сегмент розвивається в комерційному секторі, а продукція вирощується під замовлення для переробників і роздрібних мереж.

Сегмент цвітної капусти та броколі в Україні стрімко зростає. Згідно статистики за останні 10 років валовий збір цієї продукції зріс в 1,7 рази”, – каже експерт.

Що ж стосується ринку спаржі – в Україні він тільки починає формуватися, каже Семен Крамаренко.

“Проте багато інвесторів, які шукають нові ніші звертають уваги на спаржу. Спаржа, як і батат добре, підходить для вирощування на всій території України. За даними експертів галузі площі під спаржею за останні 5 років збільшилися в три рази.

Крім, цього багато хто стверджує, що через 10 років спаржа і зовсім стане експортною культурою номер 1 для України (в сегменті овочів)”, – додав експерт.

SEEDS.org.ua виступав інформаційним партнером конференції “Нішеві культури. Проблеми і перспективи 2019”

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!