Мешканки столиці переїхали на Хмельниччину і відкрили там козину ферму

0 1 239

В селі Закриничне, що на Хмельниччині, Олександра Остап’юк разом із братом започаткували козину ферму «КозійДень». Не знаючи нічого про утримання кіз, вже мають на фермі близько 50 тварин, пише SEEDS.   

Кількість місцевих жителів та кіз на місцевій фермі у Закриничному — практично однакова. Родина Остап’юків вирощує тут пів сотні нубійських та зааненських кіз. Прибуток мають з продажу тварин та виготовлення крафтового сиру. Передають продукцію і на фронт.

«Ніхто з нас не займався тваринництвом, але ця ідея сподобалася. Були різні варіанти створення ферми. Розглядали розведення і корів, і овець. Але зупинилися на козах. Порахували, що ця ніша не зайнята, на ринку є не так багато козиних продуктів, до того ж самі тварини дуже мило виглядають на фото з інтернету», — розповідає Олександра Остап’юк.

 


У будівництво вже вкладено більше мільйона гривень. Це виключно власні кошти. Майже все, що там зроблено, справа рук брата. Під ферму купили будинок, який планувалось переробити, але в результаті його довелося знести і будувати з нуля. Тому сьогодні кози проживають у червоному американському амбарі, який є родзинкою, про це ідеться в сюжеті Телеканалу Перший Подільський.

У найближчих планах господарів — перетворити ферму на туристичну родзинку області. Для цього облаштують кав’ярню, сироварню, висадять лавандове поле та збудують літній кінотеатр.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!