На Київщині школярі створили соціальну пасіку

0 724

Навесні цього року учні Заворицької школи (Калитянська ОТГ, Київська область) почали доглядати за невеликою пасікою. На подвір’ї навчального закладу встановили 6 вуликів і заснували соціальне підприємство “Шкільний вулик”. Учні з допомогою професійного бджоляра качають мед, доглядають за бджолами та виготовляють свічки, повідомляє SEEDS.

“Шкільний вулик” – це соціальне шкільне підприємство, створенням якого займаються учні Заворицького НВК спільно з командою “Наші кроки” в межах проєкту “Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва”.

Учні пройшли базове навчання основам бджільництва і постійно отримують практичні знання на пасіці. Такий проект надасть їм також базові знання з економіки та підприємництва.

“Основна команда проєкту — це учні віком від 7 до 14 років, які не просто піклуються бджолами або доглядають за вуликами, а готуються до справжнього “дорослого” життя. Адже у кожного із них в шкільному підприємстві своя роль – є директор, є заступник, є відділи маркетингу, доставки, піару, відповідальні за фінанси та матеріально-технічне забезпечення”, – розповідають куратори проєкту.

Школярі продають мед та свічки, а на отримані гроші купують обладнання для пасіки, розширюють її, а також займаються благодійністю – допомагають дитячому будинку “Надія”.

Допомагають небайдужі й самому “Шкільному вуликові”. У серпні компанія i-bee подарувала соціальному підприємству набір цифрового оладнання для моніторингу стану одного з вуликів.

“За допомогою відповідного обладнання через спеціальний додаток ми тепер можемо спостерігати за температурою у вулику, вологістю, слухати наших жужиків, а також моніторити їх загальний стан”, – повідомили на сторінці проєкту.

Тепер в учнів нова амбітна мета – побудувати апі-хаус. Це будинок для апітерапії – лікувального сну на вуликах. Сьогодні завершується збір допомоги для проєкту на платформі “Спільнокошт”. Для облаштування апі-будиночка школярам потрібно було зібрати 50 тис. гривень, але проєкту вже надійшло майже 62 тис. гривень підтримки.

Апі-хаус дозволить розширити “Шкільний вулик”, адже встановлять його в іншій школі Калитянської ОТГ

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!