На одній з ферм Львівщини з’явиться науково-консультаційний центр з питань виробництва біодизеля

0 308

Іван Кільган, авторитетний і досвідчений аграрій Самбірщини розкрив можливості та перспективи виробництва в межах господарства та держави відновлювальних джерел енергії, яким є біодизель, пише SEEDS.

Нещодавно його фермерське господарство «Агро Центр», яке знаходиться в селі Луки, Самбірського району, оглянули науковці з Києва. Науковці вивчали можливість розроблення державної програми відновлювальних джерел енергії.

Технічна база фермерського господарства вже готова до запуску і масового виробництва біодизеля з насіння олійних культур. Але найголовніше те, що фермер Іван Кільган у модернізації технологічного процесу обходився без залучення коштів державного бюджету.

На удосконалення технологічного процесу вироблення якісного біодизелю лише цього року фермер використав власних 30 млн. грн. Значну допомогу фермеру в реалізації його задуму надали науковці Львова та столичного інституту палива і мастил Київського політехнічного університету.

Після візиту науковців у постанові президії НААН затвердили пункт: «На основі досвіду ФГ «АгроЦентр» Самбірського району сформувати пропозиції щодо виробництва і використання  біодизеля в умовах вітчизняних фермерських господарств».

Крім цього було вирішено створити науково-консультаційний центр з питань виробництва та ефективності використання енергії з відновлювальних джерел. Про це повідомляє Leopolis.news.

Читайте також: Українські фермери першими в світі налагодили виробництво маринованого та фаршированого кизилу

Наразі в Україні немає аналогу технологічному процесу з виробництва та ефективного використання енергії з відновлювальних джерел. Тож на основі фермерського господарства планується розробити цільову державну програму. Ставиться завдання, щоб біодизель займав 5-10 відсотків у загальній масі палива.

Крім того на базі фермерського господарства Івана Кільгана розглядається можливість створення міжнародної лабораторії. В Україні досі немає центру по видачі сертифікатів на підтвердження якості виробленого біодизелю, який відповідає стандартам і нормам, що дозволить його широко використовувати та реалізувати за кордон.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!